Zadbaj o stabilność konstrukcji – podpowiadamy, co umacnia szalunek!

Szalunek, znany także jako deskowanie to rodzaj konstrukcji stosowanej podczas wylewania elementów – najczęściej betonowych. Są to m.in. ławy fundamentowe czy też stropy. Jego obecność sprawia, że kompozyt w trakcie zastygania nie rozlewa się poza wyznaczony obszar. Zapewnienie stabilności deskowania jest kluczowe dla powodzenia realizowanej inwestycji. Koniecznie zajrzyj więc niżej i sprawdź, co umacnia szalunek. Dzięki temu wylewka okaże się zgodna z założeniami projektu.

czytaj całość »
Ile desek na szalunki fundamentu będzie Ci potrzebne?

Stawianie fundamentów, znamionujące początek prac budowlanych, bywa stresujące zwłaszcza jeśli robisz to po raz pierwszy. W stresie natomiast nietrudno popełnić błędy szacunkowe związane z potrzebną ilością materiałów – np. ile desek na szalunki będzie konieczne? Podpowiadamy, jak dobrać odpowiednie deski i w ile się zaopatrzyć.

czytaj całość »
Kiedy można zdjąć szalunki z fundamentów?

Fundament jest jedną z pierwszych prac wykonywanych podczas stawiania budynku. Oprawiony w szalunek musi jednak odczekać wymagany czas. Kiedy można bezpiecznie zdjąć szalunki? Czy na pewno trzeba o tym pamiętać?

czytaj całość »
Jakie deski do szalunku nadadzą się najlepiej?

Stawiasz samodzielnie fundament i chciałbyś dowiedzieć się, jakie deski do szalunku wybrać, aby utrzymały beton? A może poszukujesz informacji o tym, czym w ogóle jest szalunek? Albo słyszałeś o metodach przyjaźniejszych dla środowiska lub zapewniających dodatkowe cechy fundamentom i chcesz wiedzieć jakie deski do szalunku są w nich wykorzystywane? Odpowiadamy.

czytaj całość »
Jak wykonać fundament?
Jak wykonać fundament?

Fundament to podstawa każdego domu i jego najbardziej obciążona część. Aby skutecznie pełnił swoją rolę, musi być dopasowany do przewidywanych obciążeń. Jak prawidłowo wykonać fundament i na co zwracać uwagę?

czytaj całość »
Fundamenty samemu ?
Fundamenty samemu ?

Dlaczego nie ! Oszczędź czas i pieniądze ! W ciągu jednego dnia można wykonać solidne ławy fundamentowe budynku.

czytaj całość »
 • OSZCZĘDZASZ CZAS I PIENIĄDZE

  OSZCZĘDZASZ CZAS I PIENIĄDZE

  montaż w jeden dzień

 • SZYBKA DOSTAWA

  SZYBKA DOSTAWA

  kurierem na drugi dzień

 • ZROBISZ SAM

  ZROBISZTO SAM

  prosty montaż

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl